ARTEFLU výživový doplnok 60 tabliet

39,90 € 33,25 € bez DPH
Skladom

Posilnenie imunity - obranyschopnosti tela

Detailné informácie

Podrobný popis

ARTEFLU®   Je určený pre ľudí na posilnenie imunity - obranyschopnosti tela, chráni pred rôznymi typmi vírusových ochorení, nádormi, záchvatmi, problémami so žlčníkom a pečeňou, zablokovanou tvorbou žalúdočnej šťavy, odstraňuje nechutenstvo k jedlu, normalizuje činnosť tráviaceho traktu, odstraňuje črevné ťažkosti, dezinfikuje celý tráviaci trakt likviduje parazity. Systematicky zvyšuje imunitu, ktorá je nízka najmä u starších ľudí. Je preukázaná antivirotická účinnosť vrátane koronavírusov.

 • ARTEFLU® obsahuje kombináciu prírodných a minerálnych látok vysokej potravinárskej čistoty.

Čo ARTEFLU® obsahuje?

 • ARTEFLU® má vysoký obsah terpenoidov, medzi ktorými je vysoko účinný artemisinín, ďalej špecifické flavonoidy, ktoré zvyšujú vplyv a účinnosť artemisinínu farmakodynamickou synergiou ako antioxidanty, čím stimulujú imunitný systém a ďalšie vysoko aktívne látky, polyfenoly, proteíny, kumaríny, fytosteroly, polysacharidy, anorganické soli, draslík, selén, prchavé éterické oleje, medzi ďalšie dôležité zložky patrí kamfén, gáfor, β-akrylát, pinén, 1,8-cineol (eukalyptol).
 • Artemisinín alebo palina ročná je detoxikačná rastlina. Pre naštartovanie detoxikačného programu tela. Účinky artemisinínu su rozsiahle a jeho užívanie pomáha organizmu v boji proti vírusom a parazitom a je účinný v detekovaní a brzdení rozvoja nádorových buniek, aby ich organizmus vedel vlastnými silami potlačiť. Normalizuje samoregeneračné a ozdravovacie procesy.
 •  Vitamín C prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému počas intenzívnej telesnej námahy a po nej, k správnej tvorbe kolagénu kostí a chrupaviek a plní mnoho ďalších revitalizačný funkcií súvisiacich s dýchaním.
 • Vitamín B6 má širokospektrálny účinok na mnoho fyziologických funkcií organizmu, vrátane imunity, pomáha uvoľňovať energiu z bielkovín, pre nervový systém a dôležitú úlohu má pri tvorbe a metabolizme červených krviniek, je koenzým pre asi 100 enzýmov v metabolizme aminokyselín a tukov.
 • Vitamín D3 (cholekalciferol) významným spôsobom tiež vplýva na imunitný systém, svalové a nervové funkcie, má ochranné účinky pri zápaloch a infekciách a preventívne účinky pri vážnych civilizačných ochoreniach, ako sú napr. nádorové ochorenia, cukrovka, autoimunitné ochorenia, depresie alebo demencia. Patrí medzi dôležité biomolekuly, ktoré majú v ľudskom organizme dôležité riadiace a regulačné účinky.
 • Významná je funkcia pri regulácii metabolizmu vápnika a fosforu, stimuluje vstrebávanie týchto minerálov v čreve. Má však aj mnohé ďalšie modulačné účinky. Predpokladá sa, že ovplyvňuje až 2000 génov. Takýmto spôsobom môže posilňovať imunitný systém alebo sa dokonca podieľať na kontrole delenia nádorových buniek. Jeho nedostatok je významným rizikovým faktorom zvýšeného výskytu mnohých zákerných systémových a chronických ochorení.
 • Zinok je biogénny, stopový prvok, ktorý je súčasťou viac ako 300 enzýmov, má preukázané antitoxické účinky vrátane antivirotických, podporuje základné funkcie imunitného systému, mentálnu kognitivitu, je súčasťou výživy kostí, vlasov, nechtov, kože, podporuje zrakové vnemy, je nevyhnutný pre optimálny rast a vývoj organizmu. Je dôležitý pre stabilitu membrán, metabolizmus bielkovín, nukleových kyselín a sacharidov, ovplyvňuje funkciu génov a tiež normálnu funkciu nervového systému. Veľký význam má na aktiváciu vitamínu A z pečene, urýchlenie hojenia rán a poranení a na fyziologický vývoj pohlavných orgánov. Nedostatok zinku súvisí s narušením imunitnej reakcie, zvlášť u starších ľudí.
 • Selén posilňuje imunitný systém ako súčasť enzýmu glutatión peroxidázy, chráni organizmus proti slnečnému žiareniu, vírusovým a bakteriálnym infekciám, pôsobí proti chemickým alergiám, zlučuje sa s ťažkými kovmi (kadmium, olovo, ortuť) a tým tieto prvky zneškodňuje, sú opísané protinádorové a ďalšie účinky, zlepšuje funkciu buniek pečene, svalov a týmusu, zvyšuje plodnosť, zvyšuje účinnosť štítnej žľazy a podporuje zmenu tyroxínu na účinný trijódtyrozín, pomáha pri liečení autoimunitných a degeneratívnych chorôb.
 • Medzi základné prejavy nedostatku jódu patrí zlá látková výmena, duševná nesústredenosť, zvýšená únava, zníženie intelektuálnych schopností, chudokrvnosť, pocity chladu v končatinách, suchá koža či zápcha. U žien môže spôsobiť poruchy menštruačného cyklu a problémy s otehotnením a schopnosti donosiť plod. Ak dôjde k nedostatku jódu u detí (i plodu), vzniká riziko porúch rastu, motoriky a zníženia duševných schopností i inteligencie.

 

Čomu jednotlivé zložky pomáhajú? 

 • Majú vysoký a systematický účinok na obnovenie a posilnenie stavu imunity so širokým spektrom na reguláciu metabolických a fyziologických procesov, ktoré normalizuje.

Zloženie jednej kapsuly

 • Artemisinín 50 mg, kyselina L-askorbová (vitamín C), vitamín B6, vitamín D3, zinok, selén, jód

Dávkovanie

 • Užívať 2x denne, 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle, zapiť najmenej 2 dcl čistej vody.

Upozornenie

 • Neprekračujte odporúčané dávkovanie! Prípravok nie je určený pre deti. Je nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Neužívajte v prípade precitlivenosti na niektorú zložku. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Prípravok je vhodný pre diabetikov a celiatikov. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením, skladujte pri teplote 15 až 25 °C v originálnom obale! Uschovávajte mimo dosahu detí!

Neobsahuje

 • Cukor, soľ, škrob, kvasinky, jačmeň, glutén, kukuricu, sóju, mlieko, vajcia a konzervačné látky. Vhodné aj pre vegetariánov a vegánov.

Veľkosť balenia

       60 kapsúl

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.