Dezinfekcia pieskoviska

POSTUP PRI DEZINFEKCII PIESKOVISKA 1m3

  1. Na hygienické zabezpečenie detského pieskoviska budeme potrebovať 25 litrov vody, 1 liter čistiaceho prostriedku s tenzidmi - POLY CLEANER NON FOAMING forte, postrekovacie zariadenie, hrable, mechanické sito a nádobu na odpad.
  2. Z pieskoviska sa mechanicky odstránia všetky predmety, ktoré sa počas používania do piesku dostali, t.j. formičky, halúzky, papieriky a iné predmety. Následne sa hrabľami upraví povrch pieskoviska tak, aby bola jeho plocha rovná, t.j. bez jám, kopčekov a pod. V prípade veľkého mechanického znečistenia preosejeme pieskovisko cez mechanické sito.
  3. Takto upravené pieskovisko je pripravené k ošetreniu.

Pieskovisko rovnomerne prepláchneme 4% roztokom s tenzidmi (t.j. 1 liter tenzidu - POLY CLEANER NON FOAMING forte na 25 litrov vody), čo zaistí odstránenie organických nečistôt.

  1. Ďalším krokom je už samotná dezinfekcia. Pripravíme si opäť 25 litrov vody, do ktorých pridáme 2 litre POLY WASHER, čím získame 8% roztok polymérového dezinfekčného prostriedku.
  2. Po rovnomernom a opakovanom aplikovaní roztoku necháme 10 minút dezinfekčný prostriedok pôsobiť na piesku. Po uplynutí tejto doby celú plochu piesku hrabľami premiešame a následne piesok urovnáme.

ODBER VZORIEK PRE LABORATÓRNY ROZBOR

  1. Po uplynutí 1 hodiny pôsobenia roztoku odoberieme vzorku piesku do sterilnej uzavierateľnej vzorkovnice, ktorú sme si predtým vyzdvihli v Zdravotnom ústave, s poučením o spôsobe odberu vzorku. Odobraný vzorku následne odvezieme do Zdravotného ústavu k bakteriologickému vyšetreniu.
  2. Laboratórium zdravotného ústavu vykoná mikrobiologické vyšetrenie vzorku a zdravotnej nezávadnosti piesku.
  3. Zdravotný ústav vystaví protokol o výsledku mikrobiologického vyšetrenia – bezinfekčnosti piesku.

Dezinfekcia sa odporúča vykonávať na začiatku sezóny t.j. v mesiaci apríl a následne mesiaci júl.

Prostriedok používaný na elimináciu bakteriálneho znečistenia je v použitých koncentráciách šetrný k životnému prostrediu a jednoduchý na manipuláciu.

 

KALKULÁCIA NÁKLADOV

Materiál

Jednotky

Náklady (Eur)

POLY CLEANER NON FOAMING forte

5 litrov

 

 

79,00 EUR s DPH

POLY WASHER

10 litrov

Náklady celkom (5m3)

 

 

 

 

Jednotkové náklady

1m3

15,80 EUR s DPH

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie