Dezinfekcia pieskoviska

POSTUP PRI DEZINFEKCII PIESKOVISKA 1m3

  1. Na hygienické zabezpečenie detského pieskoviska budeme potrebovať 25 litrov vody, 1 liter čistiaceho prostriedku s tenzidmi - POLY CLEANER NON FOAMING forte, postrekovacie zariadenie, hrable, mechanické sito a nádobu na odpad.
  2. Z pieskoviska sa mechanicky odstránia všetky predmety, ktoré sa počas používania do piesku dostali, t.j. formičky, halúzky, papieriky a iné predmety. Následne sa hrabľami upraví povrch pieskoviska tak, aby bola jeho plocha rovná, t.j. bez jám, kopčekov a pod. V prípade veľkého mechanického znečistenia preosejeme pieskovisko cez mechanické sito.
  3. Takto upravené pieskovisko je pripravené k ošetreniu.

Pieskovisko rovnomerne prepláchneme 4% roztokom s tenzidmi (t.j. 1 liter tenzidu - POLY CLEANER NON FOAMING forte na 25 litrov vody), čo zaistí odstránenie organických nečistôt.

  1. Ďalším krokom je už samotná dezinfekcia. Pripravíme si opäť 25 litrov vody, do ktorých pridáme 2 litre POLY WASHER, čím získame 8% roztok polymérového dezinfekčného prostriedku.
  2. Po rovnomernom a opakovanom aplikovaní roztoku necháme 10 minút dezinfekčný prostriedok pôsobiť na piesku. Po uplynutí tejto doby celú plochu piesku hrabľami premiešame a následne piesok urovnáme.

ODBER VZORIEK PRE LABORATÓRNY ROZBOR

  1. Po uplynutí 1 hodiny pôsobenia roztoku odoberieme vzorku piesku do sterilnej uzavierateľnej vzorkovnice, ktorú sme si predtým vyzdvihli v Zdravotnom ústave, s poučením o spôsobe odberu vzorku. Odobraný vzorku následne odvezieme do Zdravotného ústavu k bakteriologickému vyšetreniu.
  2. Laboratórium zdravotného ústavu vykoná mikrobiologické vyšetrenie vzorku a zdravotnej nezávadnosti piesku.
  3. Zdravotný ústav vystaví protokol o výsledku mikrobiologického vyšetrenia – bezinfekčnosti piesku.

Dezinfekcia sa odporúča vykonávať na začiatku sezóny t.j. v mesiaci apríl a následne mesiaci júl.

Prostriedok používaný na elimináciu bakteriálneho znečistenia je v použitých koncentráciách šetrný k životnému prostrediu a jednoduchý na manipuláciu.

 

KALKULÁCIA NÁKLADOV

Materiál

Jednotky

Náklady (Eur)

POLY CLEANER NON FOAMING forte

5 litrov

 

 

79,00 EUR s DPH

POLY WASHER

10 litrov

Náklady celkom (5m3)

 

 

 

 

Jednotkové náklady

1m3

15,80 EUR s DPH

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.