Dezinfekcia po záplavách

DEZINFEKCIA PO ZÁPLAVÁCH – odporúčania

Odporúčané prípravky

POLY HOME

POLY PROFI forte

POLY WASHER

POLY WELL

 

Osobná hygiena

Okrem pravidelného umývania rúk je taktiež vhodné vykonať následnú dezinfekciu. Na dezinfekciu odporúčame opláchnutie v 20 % roztoku prostriedku POLY HOME (t. j. zmiešame 500 ml POLY HOME s 2 litrami vody, roztokom si umyjeme ruky až po lakeť necháme zaschnúť). Dezinfekčný prostriedok POLY HOME nie je v použitých koncentráciách dráždivý a nevyvoláva alergické reakcie.

Potraviny

Zaplavené potraviny, ktoré sú hermeticky uzavreté (sklo, konzervy) možno konzumovať až po riadnom umytí a po dezinfekcii vonkajšieho obalu. Na dezinfekciu odporúčame použiť postrek prostriedkom POLY HOME s dobou pôsobenia 15 minút alebo do zaschnutia.

Riad

Riad, príbory a výbavu kuchyne je treba dôkladne umyť a následne vykonať ich dezinfekciu pomocou 5% roztoku POLY PROFI forte (0,5 litra na 10 litrov vody), s dobou pôsobenia najmenej 15 minút alebo do zaschnutia. Chladničky, umývačky, odpadové nádoby a inú výbavu vystriekajte prostriedkom POLY HOME - vďaka vysokej antimikróbnej účinnosti odstraňuje pachy. Riad a výbavu, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu s potravinami je potrebné pred ich použitím znovu opláchnuť v pitnej vode.

Nábytok a výbava

Nábytok, podlahy, steny a interiéry dopravných prostriedkov po umytí dezinfikujte pomocou 2,5% roztoku POLY PROFI forte (0,25 litra na 10 litrov vody), prípadne postrekom POLY HOME. Pre zabezpečenie hygienickej čistoty odporúčame povrchy po dezinfekcii neumývať alebo nechať pôsobiť najmenej 15 minút alebo až do zaschnutia.

Plesne

POLY PROFI forte je vďaka svojim protiplesňovým účinkom schopný v plnej miere predchádzať tvorbe plesní a eliminovať ich ložiská bez toho, aby poškodil ošetrované materiály. Miesta napadnuté plesňou odporúčame ošetriť 5 % roztokom POLY PROFI forte (0,5 litra na 10 litrov vody), menšie plochy prípadne postrekom POLY HOME. Doba pôsobenia je minimálne 1 hodina. Postrek opakujeme znovu.

Potom je nutné „mŕtvu“ pleseň mechanicky odstrániť (prostriedok nemá bieliace účinky). Na rozdiel od iných dezinfekčných prípravkov POLY PROFI forte usmrtí i spóry plesní v stenách a v omietkach. Nedochádza tak k ich opätovnej tvorbe.

Ideálne je POLY PROFI forte primiešať priamo do omietkovej zmesi (100 ml POLY PROFI forte na 1 kg omietkovej zmesi) a následne do vodou riediteľnej farby. Spoločne s farbou sa vytvorí na stene ochranná vrstva, ktorá nedovolí plesni ďalšie množenie a prípadné spóry plesní usmrtí.

Sanitácia studní

Po úplnom vyčerpaní vody zo studne a mechanickom očistení vonkajších i vnútorných stien studne odporúčame vykonať následnú dezinfekciu stien a dna 5% roztokom POLY PROFI forte (0,5 litra na 10 litrov vody). Aplikácia je možná i tlakovým zariadením. Doba pôsobenia je najmenej 30 minút. Následne dezinfikujeme vodný stĺpec pomocou  POLY PIPE & WELL v koncentrácii 0,4 litra na 1m3. Nalejte do studne, resp. vrtu a spätným preplachom vodu premiešavajte po dobu 10-20 minút. Nechajte pôsobiť 3 hodiny. Po dezinfekcií je potrebné studňu riadne prečerpať.

Dezinfekcia odevov a bielizne

POLY WASHER nastriekajte priamo na znečistený odev, alebo pridajte priamo do prania, čo umožňuje zaistiť bielizni hygienickú čistotu bez potreby prania pri vysokých teplotách. Zároveň je takto preventívne ochránená práčka pred tvorbou biologického nánosu na vnútorných, nedostupných častiach práčky. Teplota vody neovplyvňuje účinky dezinfekčného prostriedku POLY WASHER. Pre baktericídny a fungicídny účinok dávkujeme v pomere 40 ml POLY WASHER na 10 litrov vody (jedno pranie). Pre virucídny a mykobaktericídny účinok dávkujeme v pomere 350 ml POLY WASHER na 10 litrov vody (jedno pranie).

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.