Dezinfekcia v domácnosti

KÚPEĽNE A WC

Výrobky POLYMPT® udržia dlhodobo vašu kúpeľňu a toaletu hygienicky čistú a pravidelným používaním zabránia opakovanému vzniku plesní.

Dezinfekcia umývadla a vane

Nastriekajte POLY HOME, alebo POLY ANTI-CALC (predchádzanie tvorby vodného kameňa a jeho likvidácia)  na umývadlo, vaňu, obladačky, špáry a priestory okolo a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút alebo do zaschnutia. Následne opláchnite takto ošetrené povrchy vodou.

Dezinfekcia WC sedadla

Nastriekajte POLY HOME na sedadlo a nechajte pôsobiť 15 minút alebo do zaschnutia. Tým bude zabezpečená dokonalá hygienická čistota a v prípade pravidelného používania i dlhodobá ochrana.

Dezinfekcia podláh

POLY CLEANER FOAMING forte pridajte do vedra s vodou v dávke uvedenej na etikete výrobku (30 - 100 ml na 10 litrov vody). Potom zotrite klasickým spôsobom - mopovaním. POLY CLEANER FOAMING forte čistí a zároveň dezinfikuje.

Predchádzanie a likvidácia plesní v okolí umývadla, vane a na stenách

POLY HOME šetrne zlikviduje pleseň v okolí vane, sprchového kúta a umývadla. Na rozdiel od chlórových prípravkov je POLY HOME úplne bez zápachu a v pracovných koncentráciách šetrný k ľudskému zdraviu, deťom i zvieratám.

Postup: Na postihnuté miesta aplikujte (nastriekajte) POLY HOME a nechajte pôsobiť po dobu minimálne 30 min až 60 min, najlepšie však až do zaschnutia prípravku. Potom tmavé miesta postihnuté plesňou odstráňte mechanicky. Vždy je nutné dbať, aby ošetrovaný povrch bol suchý (týmto sa prípravok dostane až do spórov plesní). Ak rast plesní pokračuje, tento postup znovu opakujte. Treba poznamenať, že POLY HOME nemá bieliace účinky a nie je agresívny. Pleseň teda "neodstráni", ale zabije. Mŕtvu pleseň treba odstrániť mechanicky zoškrabaním.

Pravidelným používaním POLY HOME, resp. POLY ANTI - CALC, na silikóne alebo na špárach vytvára ochrannú polymérovú vrstvu a tým sťažuje usadzovanie plesní na povrchoch. 

 

KUCHYŇA

Dezinfekcia podlahy

Najmä v rodinách s malými deťmi (batoľatami) je dezinfekcia podláh nevyhnutná. Obyčajným umytím podlahy vodou so saponátom nedosiahnete elimináciu baktérií, ktoré sa na zemi vyskytujú. POLY CLEANER FOAMING forte  pridajte do vedra s vodou v dávke uvedenej na etikete výrobku (30 - 100 ml na 10 litrov vody). Potom zotrite klasickým spôsobom - mopovaním. POLY CLEANER FOAMING forte čistí a zároveň dezinfikuje.

Dezinfekcia a odstránenie zápachu z odpadkového koša

Prázdny odpadkový kôš vymyte vodou a následne vystriekajte prípravkom POLY HOME (doba pôsobenia je najmenej 15 min. alebo do zaschnutia).

Dezinfekcia a odstránenie zápachu v umývačke riadu

Na dezinfekciu umývačky použite POLY WASHER. Nastriekajte priamo na steny a koše umývačky. Asi po 15-60 minútach pôsobenia možno do umývačky vložiť riady určené na umytie a spustiť umývací program.

Väčšina umývačiek má už aj vlastný program na čistenie. Pred spustením samočistiaceho programu nalejte cca 300 ml POLY ANTI - CALC priamo do umývačky a spustite program. Tým nielen umývačku vydezinfikujete, ale odstránite aj vodný kameň usadený na tryskách. 

Predchádzať vzniku zápachu z riadov, ktoré do umývačky vložíte, pomôže postrek špinavého riadu POLY HOME ihneď po vložení do umývačky. Zabránite tak tvorbe plesne zo zvyškov jedla na riadoch, ktoré sú zdrojom zápachu.

Odstránenie zápachu v odšťavovači, mlynčeku na mäso, kávu a i.

POLY HOME výborne odstraňuje pachy zo všetkých kuchynských robotov a pomocníkov v domácnosti. Aplikujte POLY HOME, nechajte pôsobiť 60 minút a potom dobre opláchnite pitnou vodou.

Dezinfekcia linky a drezu, výlevky a sifónu

Výlevka je ideálnym prostredím na množenie baktérií. Odborníci upozorňujú, že napríklad zeleninu by mali ľudia umývať v samostatnej nádobe a nie vkladať ju priamo do drezu. Použitie POLY HOME škodlivé baktérie celkom eliminuje. Výlevku postriekajte POLY HOME a nechajte pôsobiť 30 minút. V prípade, že sa zápach šíri zo sifónu výlevky, nalejte do sifónu 250 ml POLY HOME a nechajte pôsobiť po dobu cca 60 minút, alebo cez noc. Na dezinfekciu linky a drez nastriekajte POLY HOME z 20 cm vzdialenosti a nechajte pôsobiť 15 min.

Dezinfekcia dosky na krájanie

Výborne sa hodí na dezinfekciu umelohmotných, sklenených, nerezových i drevených dosiek na krájanie. Pri porciovaní surového mäsa dochádza ku kontaminácii dosky baktériami. Salmonella, E. coli a Campylobacter sú len niektoré z baktérií, ktorým sa na krájacích doskách mimoriadne darí (mimochodom, podľa štatistík dôjde k viac ako polovici otráv jedlom doma). Medzi najviac kontaminované potraviny, po ktorých netreba hygienu dosky na krájanie zanedbať sú: hydinové mäso, ryby, mleté hovädzie. Naneste POLY HOME na dosku a nechajte pôsobiť asi 15 minút (alebo cez noc) Potom dobre opláchnite pitnou vodou.

 

OBÝVACIA IZBA

Dezinfekcia matracov, prevencia tvorby kožných plesní

Dezinfekciou matracov vytvoríte prostredie nepriateľské voči roztočom, baktériám a plesniam. Odporúčame poťah alebo kryciu podložku matracu postriekať POLY HOME a nechať poriadne vyschnúť. Následne môžete ošetrené matrace opäť používať.

Prevencia tvorby kožných plesní

POLY HOME je šetrný ku všetkým materiálom vrátane jemnej kože, koženky, textilu a gumy. Jeho aplikáciou predídete vzniku zápachu prípadne už vzniknutý zápach úplne odstránite a zabezpečíte tak hygienickú čistotu, ktorá je dobrou prevenciou vzniku kožných plesní. Väčšina zápachov je spôsobená biologickým životom (baktérie, plesne), ktorému možno predchádzať pravidelným používaním našich prípravkov. Aplikujte POLY HOME priamym nástrekom na ošetrované miesta.

Dezinfekcia hračiek

Len ťažko možno zabrániť tomu, aby hračky nikdy neprichádzali do styku s podlahou. Malé deti si ich radi strkajú do úst a „ochutnávajú“, a preto je potrebné hračky pravidelne umývať a dezinfikovať. Na to sa výborne hodí POLY HOME. Gumové, drevené a plastové hračky ošetrujte nástrekom POLY HOME (potom, ako hračku umyjete vodou), nechajte pôsobiť cca 15 minút a následne dobre umyte pod tečúcou pitnou vodou. Plyšové a textilné hračky dezinfikujte pridaním POLY WASHER do prania. Dodržujte dávkovanie podľa návodu na etikete výrobku.

 

PRANIE

Odstránenie zápachu z práčky

V zásobníku na prací prostriedok, na vonkajšej časti bubnu práčky, či vo filtroch sa po čase tvorí biologický povlak, ktorý je príčinou zápachu z práčky. Zvyšky vody v systéme práčky po niekoľkých dňoch začnú kvasiť a tiež veľmi nepríjemne zapáchajú. Tento problém môžete odstrániť pomocou POLY WASHER. Ten zaistí hygienickú čistotu a dokonalé odstránenie zdrojov zápachu.

Postup: Najprv vystriekajte vnútro práčky vrátane zásobníku na prací prostriedok a všetkých dostupných miest prostriedkom POLY WASHER a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút. Potom dávkujte 40-350 ml POLY WASHER do dávkovača zmäkčovadla a zapnite práčku „naprázdno“.

Ak je práčka veľmi znečistená, môže sa po tejto prvej aplikácii stať, že sa biologické nánosy uvoľnia iba čiastočne. V tom prípade zápach z práčky môže ešte zosilnieť a je potrebné postup ešte jedenkrát opakovať.

Následne je vhodné preventívne pridávať 40ml POLY WASHER ku každému tretiemu praniu.

Možno použiť na ručné pranie aj na pranie v automatickej práčke. Teplota vody neovplyvňuje účinky dezinfekčného prostriedku POLY WASHER.

Dezinfekcia bielizne

Aplikujte POLY WASHER nástrekom na látku a nechajte pôsobiť cca 15 minút. Potom vyperte bežným spôsobom, alebo pridajte 40 - 350 ml POLY WASHER do zásobníka práčky určeného na prvé pranie (predpieranie) a perte bežným spôsobom s použitím pracieho prostriedku.

POLY WASHER nijako nepoškodzuje bielizeň, nenarušuje farby ani kvalitu materiálu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.