Čistič klimatizácie

Značka: POLYMPT
9,30 € 7,75 € bez DPH
Skladom

Aerosolová čistiaca pena klimatizácie, rozvodov vzduchu, rekuperácie, výparníkov, chladiacich zariadení a kúrenia 400 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

MPT TECH™ Čistič klimatizácie  

Aktívna čistiaca pena, ktorá sa používa na čistenie klimatizácie, rozvodov vzduchu, rekuperácie, výparníkov, chladiacich zariadení a kúrenia. Vyčistí a odstráni mikrobiologické nánosy a plesne v systéme klimatizácie a zanecháva príjemnú sviežu vôňu. Odstraňuje nepríjemné zápachy vyvolané baktériami a plesňami. Dôkladné vyčistenie výparníku a následná dezinfekcia polymérovým dezinfekčným prostriedkom POLYMPT® AIR zaručí  zdravý, čistý vzduch a lepší chladiaci výkon.

Oblasti použitia

Používa sa na dôkladné čistenie klimatizácie, kúrenia a rozvodov vzduchu v bytoch, rodinných domoch, kanceláriách, obchodných centrách, hoteloch a pod. Je tiež vhodný na použitie v zdravotníctve, veterinárnej oblasti, priemysle a gastro prevádzkach. Pri použití predlžovacieho aplikačného adaptéra výborne čistí klimatizácie a výparníky v autách a ostatných dopravných prostriedkoch.

Návod na použitie

Budovy, vnútorné jednotky: Odpojte klimatizáciu z elektrickej siete. Otvorte kryt vnútornej jednotky a opatrne vyberte časti filtračnej sieťky. Filtre a výmenník tepla dôkladne nastriekajte čistiacou penou. Nechajte pôsobiť cca 15 minút a utrite papierovou utierkou alebo handrou do sucha. Ak zariadenie obsahuje aj iné vložky do filtrov (napr. plazmový filter), tieto čistite vždy podľa návodu na údržbu daného zariadenia. Filtre, odvod kondenzátu a umývateľné plastové časti  odporúčame po vyčistení a vysušení vydezinfikovať prípravkom POLYMPT® AIR. Ten zabezpečí dlhodobú ochranu pred mikroorganizmami. Po dezinfekcii vložte naspäť filtračnú sieťku a kryt a zapnite zariadenie. Klimatizáciu nechajte v chode cca 20 min, aby kondenzovaná para z výmenníka zmyla kvapalinu, ktorá vznikla z čistiacej peny. 

 V prípade extrémne znečistených vnútorných alebo vonkajších jednotiek, pri ktorých je potrebné domontovať zariadenie, prenechajte čistenie na vyškolený a odborný personál.

Auto: Pred použitím dózu pretrepte a nasaďte predlžovací aplikátor. Čistenie klimatizácie vykonávajte pri vypnutom motore. Po odmontovaní peľových resp. ostatných filtrov z rozvodov vzduchu aplikujte na výparník a do rozvodov vzduchu cez výduchy v kabíne auta. Flexibilný predlžovací aplikátor zasuňte do výduchov čo najhlbšie a postupne súvislo nanášajte a vyťahujte smerom von. Po aplikácii nechajte pôsobiť cca 20 min. Jedna dóza vystačí na celý systém. Pena po 20 min klesne a s rozpustenými nečistotami opustí systém ako kvapalina cez výtok na kondenzovanú vodu. Po zaschnutí naštartujte a nechajte motor voľne bežať, aby sa odparil aj zvyšok čistiacej peny. Následne odporúčame celý systém vydezinfikovať prípravkom POLYMPT® AIR. Ten zabezpečí dlhodobú ochranu pred mikroorganizmami. Pred jazdou pri otvorenom aute niekoľkokrát zapnite a vypnite kúrenie, aby sa všetky rozvody poriadne vysušili a odvetrali.

MPT TECH™ Čistič klimatizácie  odstráni nečistoty, prach, usadeniny, plesne a mikrobiologické nánosy. Na dôkladné hygienické zabezpečenie je po vyčistení potrebné klimatizácie vydezinfikovať polymérovým dezinfekčným prípravkom POLYMPT® AIR. Ten zabezpečí dlhodobú ochranu zariadenia pred mikroorganizmami (baktérie, vírusy, plesne, kvasinky, riasy).

Obsah: 400 ml

Dodatočné parametre

Kategória: Technické aerosóly a aplikačná technika
Obsah: 400 ml

Čistenie a dezinfekcia nástennej klimatizácie

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.