Zinková farba 95%

Značka: POLYMPT
8,60 € 7,17 € bez DPH
Skladom

Aerosolová 95% zinková farba  400 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

MPT TECH™ Zinková farba 95%

je rýchlo schnúci antikorózny základový nástrek zo zinkového prachu (cca. 95% objemu). Je určený na opravné práce pozinkovaných častí a dielov podľa DIN. Odoláva teplote až 500 °C. Má vynikajúcu elektrickú vodivosť, je vhodný na bodové zváranie. Je pretierateľný a vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči vode, slanej vode a oterom.  

Oblasti použitia 

Používa sa v oceliarskej, továrenskej a strojárenskej výrobe, výrobe zariadení, strojov, nástrojov, dopravných prostriedkov, výrobe karosérií, v remeselnej výrobe a v mnohých ďalších oblastiach. MPT TECH™  Zinková farba 95% je vhodná na studené zinkovanie kovov ako aj opravy poškodených zinkových povrchov (napr. vrty, zvárané, rezané miesta). Používa sa v oblastiach s vysokou náročnosťou na ochranu proti korózii a mechanickú odolnosť.

Vlastnosti

  • Použitie bez základu
  • Priľnavosť na široké spektrum kovov
  • Vhodné aj ako farba pri bodovom zváraní
  • Vynikajúca elektrická vodivosť
  • Výborná krycia schopnosť
  • Tepelná odolnosť až +500 °C
  • 95 % zinkového podielu
  • Prelakovateľný
  • Rýchlo schnúci
  • Matný povrch

Schnutie pri 20°C

cca. 30 min - nelepí sa prach

cca. 60 min - pevnosť na pohmat

cca. 8 - 12 hod – prelakovateľné

cca. 24 - 48 hod – vytvrdnuté

Nižšia teplota a vyššia vlhkosť vzduchu môžu predĺžiť dobu schnutia. 

DIN 50976 v uschnutom filme je viac ako 95% zinkového podielu

DIN 53167 test striekania slanej vody po 1000 hodinách

DIN 53151 mriežkový test GT 0-1

DIN 53152 skúška ohybom pružnosti 32 mm, žiadna tvorba trhlín

Návod na použitie

Povrch musí byť suchý, čistý a dôkladne zbavený mastnoty, mazu a silikónu a hrdze. Optimálne ošetrenie povrchu pred aplikáciou sa dosiahne pieskovaním podľa DIN 55928 na SA 2,5. Neaplikovať pod +10°C a pri viac ako 80 % relat. vlhkosti vzduchu. Kovové plochy nesmú byť teplejšie ako +30°C. Ich teplota musí byť min. 3°C nad teplotou rosenia. MPT TECH™ Zinková farba 95% by mala mať pred aplikáciou izbovú teplotu (20-25°C). Pred použitím pretrepávajte 2-3 minúty (tak, aby bol počuť zvuk miešacích guľôčok). Na správne pripravené povrchy aplikujte do kríža zo vzdialenosti 20 - 30 cm (sprej držte čo najviac zvisle). Optimálna hrúbka vrstvy cca. 50µm.V prípade, ak sa jedná o predmety u ktorých sa predpokladá teplotné zaťaženie, nanášajte iba tenké vrstvy a podľa potreby prelakujte teplotne odolnými lakmi (je potrebné vopred vyskúšať). MPT TECH™ Zinkovú farbu 95% je možné prelakovať všetkými jednozložkovými krycími lakmi. Použitie dvojzložkového laku vyžaduje skúšku znášanlivosti. TIP: Okolité plochy a predmety zakryte, aby ste ich chránili pred zastriekaním. V prípade, že lakujete malé diely, je vhodné použiť šablónu (napr. z kartónu), do ktorej je vyrezaný otvor o málo väčší, ako je lakované miesto. Pri striekaní držte kartón vo vzdialenosti cca 1 - 2 cm od lakovaného miesta, a tým zamedzíte zastriekaniu okolitých plôch.

Obsah: 400 ml

Dodatočné parametre

Kategória: Technické spreje
Obsah: 400 ml
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.