Zinková farba 95%

Značka: POLYMPT
7,80 € 6,50 € bez DPH
Skladom

Aerosolová 95% zinková farba  400 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

MPT TECH™ Zinková farba 95%

je rýchlo schnúci antikorózny základový nástrek zo zinkového prachu (cca. 95% objemu). Je určený na opravné práce pozinkovaných častí a dielov podľa DIN. Odoláva teplote až 500 °C. Má vynikajúcu elektrickú vodivosť, je vhodný na bodové zváranie. Je pretierateľný a vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči vode, slanej vode a oterom.  

Oblasti použitia 

Používa sa v oceliarskej, továrenskej a strojárenskej výrobe, výrobe zariadení, strojov, nástrojov, dopravných prostriedkov, výrobe karosérií, v remeselnej výrobe a v mnohých ďalších oblastiach. MPT TECH™  Zinková farba 95% je vhodná na studené zinkovanie kovov ako aj opravy poškodených zinkových povrchov (napr. vrty, zvárané, rezané miesta). Používa sa v oblastiach s vysokou náročnosťou na ochranu proti korózii a mechanickú odolnosť.

Vlastnosti

  • Použitie bez základu
  • Priľnavosť na široké spektrum kovov
  • Vhodné aj ako farba pri bodovom zváraní
  • Vynikajúca elektrická vodivosť
  • Výborná krycia schopnosť
  • Tepelná odolnosť až +500 °C
  • 95 % zinkového podielu
  • Prelakovateľný
  • Rýchlo schnúci
  • Matný povrch

Schnutie pri 20°C

cca. 30 min - nelepí sa prach

cca. 60 min - pevnosť na pohmat

cca. 8 - 12 hod – prelakovateľné

cca. 24 - 48 hod – vytvrdnuté

Nižšia teplota a vyššia vlhkosť vzduchu môžu predĺžiť dobu schnutia. 

DIN 50976 v uschnutom filme je viac ako 95% zinkového podielu

DIN 53167 test striekania slanej vody po 1000 hodinách

DIN 53151 mriežkový test GT 0-1

DIN 53152 skúška ohybom pružnosti 32 mm, žiadna tvorba trhlín

Návod na použitie

Povrch musí byť suchý, čistý a dôkladne zbavený mastnoty, mazu a silikónu a hrdze. Optimálne ošetrenie povrchu pred aplikáciou sa dosiahne pieskovaním podľa DIN 55928 na SA 2,5. Neaplikovať pod +10°C a pri viac ako 80 % relat. vlhkosti vzduchu. Kovové plochy nesmú byť teplejšie ako +30°C. Ich teplota musí byť min. 3°C nad teplotou rosenia. MPT TECH™ Zinková farba 95% by mala mať pred aplikáciou izbovú teplotu (20-25°C). Pred použitím pretrepávajte 2-3 minúty (tak, aby bol počuť zvuk miešacích guľôčok). Na správne pripravené povrchy aplikujte do kríža zo vzdialenosti 20 - 30 cm (sprej držte čo najviac zvisle). Optimálna hrúbka vrstvy cca. 50µm.V prípade, ak sa jedná o predmety u ktorých sa predpokladá teplotné zaťaženie, nanášajte iba tenké vrstvy a podľa potreby prelakujte teplotne odolnými lakmi (je potrebné vopred vyskúšať). MPT TECH™ Zinkovú farbu 95% je možné prelakovať všetkými jednozložkovými krycími lakmi. Použitie dvojzložkového laku vyžaduje skúšku znášanlivosti. TIP: Okolité plochy a predmety zakryte, aby ste ich chránili pred zastriekaním. V prípade, že lakujete malé diely, je vhodné použiť šablónu (napr. z kartónu), do ktorej je vyrezaný otvor o málo väčší, ako je lakované miesto. Pri striekaní držte kartón vo vzdialenosti cca 1 - 2 cm od lakovaného miesta, a tým zamedzíte zastriekaniu okolitých plôch.

Obsah: 400 ml

Dodatočné parametre

Kategória: Technické spreje
Obsah: 400 ml
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie