KN95 respirátor bez ventilu 10ks

Novinka
9 € 7,50 € bez DPH 0,90 € / 1 ks
Momentálne nedostupné

Čínsky certifikovaný respirátor KN95 (ekvivalent k FFP2)

Detailné informácie

Podrobný popis

Čínsky certifikovaný respirátor KN95 (ekvivalent k FFP2)

NORMA: GB 2626-2006 (ekvivalent k EN 149:2001 + A1:2009)

Úroveň ochrany: 95%

 

KN95 je filtračná polomaska slúžiaca na ochranu pred vdýchnutím min. 94 % častíc priemernej veľkosti 0,6 μm. Zakrýva ústa a nos tak, aby nedošlo k vdýchnutiu nefiltrovaného vzduchu. Optimálny dizajn v tvare V s anatomicky nastaviteľnou sponou na nos pre ľahké a správne dýchanie.

 

Respirátor FFP2 chráni pred organickými a anorganickými časticami (ľahko toxické častice, plesne, baktérie) a sú odporúčané ako ochrana pred koronavírusom. Respirátory FFP2 zachytia min. 94 % častíc priemernej veľkosti 0,6 μm. Respirátory FFP2 bez výdychového ventilu môže použiť aj osoba pozitívna na COVID-19. Nechráni v podmienkach zlej kvality vzduchu, kde podiely kyslíka je <17%. Maska nechráni pred plynmi alebo parami a pred aerosólmi na báze oleja. Flexibilná veľkosť, iba na jednorazové použitie.

Ekvivalent k respirátoru FFP2 sú respirátory s označením KN 95 (čínska norma) alebo N95 (americká norma).

 

AKO SA SPRÁVNE STARAŤ O RESPIRÁTOR?

Respirátor je väčšinou jednorazová pomôcka, ktorú je potrebné po použití alebo po kontaminácii zlikvidovať. Pokiaľ nedôjde ku poškodeniu respirátora, doba použiteľnosti sa pohybuje v hodinách, väčšinou vydrží osemhodinovú zmenu. Respirátor zložiť z tváre a znova nasadiť, ale je potrebné manipulovať s ním tak, aby sa človek nedotýkal prednej časti a nekontaminoval respirátorom povrchy. S respirátorom sa manipuluje za pomoci gumičiek. Respirátory nie sú určené na dezinfekciu.

 

AKO SPRÁVNE NASADIŤ RESPIRÁTOR

Pred prvým použitím je potrebná dôkladná hygiena rúk. Po umytí rúk priložte vrchnú časť respirátora na tvár a následne pritlačte na tvár jeho spodnú časť. Keď respirátor dokonale priľahne na vašu tvár, upravte elastické popruhy tak, aby ho udržiavali v bezpečnej polohe.

Správne nasadený respirátor  musí tesne doliehať na tvár a má zakrývať ústa, nos i bradu. Muži by mali byť oholení, pretože brada môže spôsobiť netesnosť. Pri skladaní masky sa dotýkajte iba popruhov (gumičiek), nie časti, ktorá filtruje vzduch.


Upozornenie:

Z hygienických dôvodov, nie je možné respirátor vrátiť späť.


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.