Čistič klimatizácie

Značka: POLYMPT
8,70 € 7,25 € bez DPH
Skladom

Aerosolová čistiaca pena klimatizácie, rozvodov vzduchu, rekuperácie, výparníkov, chladiacich zariadení a kúrenia 400 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

MPT TECH™ Čistič klimatizácie  

Aktívna čistiaca pena, ktorá sa používa na čistenie klimatizácie, rozvodov vzduchu, rekuperácie, výparníkov, chladiacich zariadení a kúrenia. Vyčistí a odstráni mikrobiologické nánosy a plesne v systéme klimatizácie a zanecháva príjemnú sviežu vôňu. Odstraňuje nepríjemné zápachy vyvolané baktériami a plesňami. Dôkladné vyčistenie výparníku a následná dezinfekcia polymérovým dezinfekčným prostriedkom POLYMPT® AIR zaručí  zdravý, čistý vzduch a lepší chladiaci výkon.

Oblasti použitia

Používa sa na dôkladné čistenie klimatizácie, kúrenia a rozvodov vzduchu v bytoch, rodinných domoch, kanceláriách, obchodných centrách, hoteloch a pod. Je tiež vhodný na použitie v zdravotníctve, veterinárnej oblasti, priemysle a gastro prevádzkach. Pri použití predlžovacieho aplikačného adaptéra výborne čistí klimatizácie a výparníky v autách a ostatných dopravných prostriedkoch.

Návod na použitie

Budovy, vnútorné jednotky: Odpojte klimatizáciu z elektrickej siete. Otvorte kryt vnútornej jednotky a opatrne vyberte časti filtračnej sieťky. Filtre a výmenník tepla dôkladne nastriekajte čistiacou penou. Nechajte pôsobiť cca 15 minút a utrite papierovou utierkou alebo handrou do sucha. Ak zariadenie obsahuje aj iné vložky do filtrov (napr. plazmový filter), tieto čistite vždy podľa návodu na údržbu daného zariadenia. Filtre, odvod kondenzátu a umývateľné plastové časti  odporúčame po vyčistení a vysušení vydezinfikovať prípravkom POLYMPT® AIR. Ten zabezpečí dlhodobú ochranu pred mikroorganizmami. Po dezinfekcii vložte naspäť filtračnú sieťku a kryt a zapnite zariadenie. Klimatizáciu nechajte v chode cca 20 min, aby kondenzovaná para z výmenníka zmyla kvapalinu, ktorá vznikla z čistiacej peny. 

 V prípade extrémne znečistených vnútorných alebo vonkajších jednotiek, pri ktorých je potrebné domontovať zariadenie, prenechajte čistenie na vyškolený a odborný personál.

Auto: Pred použitím dózu pretrepte a nasaďte predlžovací aplikátor. Čistenie klimatizácie vykonávajte pri vypnutom motore. Po odmontovaní peľových resp. ostatných filtrov z rozvodov vzduchu aplikujte na výparník a do rozvodov vzduchu cez výduchy v kabíne auta. Flexibilný predlžovací aplikátor zasuňte do výduchov čo najhlbšie a postupne súvislo nanášajte a vyťahujte smerom von. Po aplikácii nechajte pôsobiť cca 20 min. Jedna dóza vystačí na celý systém. Pena po 20 min klesne a s rozpustenými nečistotami opustí systém ako kvapalina cez výtok na kondenzovanú vodu. Po zaschnutí naštartujte a nechajte motor voľne bežať, aby sa odparil aj zvyšok čistiacej peny. Následne odporúčame celý systém vydezinfikovať prípravkom POLYMPT® AIR. Ten zabezpečí dlhodobú ochranu pred mikroorganizmami. Pred jazdou pri otvorenom aute niekoľkokrát zapnite a vypnite kúrenie, aby sa všetky rozvody poriadne vysušili a odvetrali.

MPT TECH™ Čistič klimatizácie  odstráni nečistoty, prach, usadeniny, plesne a mikrobiologické nánosy. Na dôkladné hygienické zabezpečenie je po vyčistení potrebné klimatizácie vydezinfikovať polymérovým dezinfekčným prípravkom POLYMPT® AIR. Ten zabezpečí dlhodobú ochranu zariadenia pred mikroorganizmami (baktérie, vírusy, plesne, kvasinky, riasy).

Obsah: 400 ml

Dodatočné parametre

Kategória: Polymérové čistiace a dezinfekčné prostriedky
Obsah: 400 ml

Čistenie a dezinfekcia nástennej klimatizácie

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie