FFP3 respirátor bez ventilu 10ks

19 € 15,83 € bez DPH 1,90 € / 1 ks
Momentálne nedostupné

Európsky certifikovaný respirátor FFP3

Detailné informácie

Podrobný popis

Európsky certifikovaný respirátor FFP3  

NORMA: EN 149:2001 + A1:2009

Úroveň ochrany: 99%

 

FFP3 je filtračná polomaska slúžiaca na ochranu pred vdýchnutím najjemnejších častíc. Zakrýva ústa a nos tak, aby nedošlo k vdýchnutiu nefiltrovaného vzduchu. Vďaka maximálnej celkovej miere netesnosti na úrovni 5 % a požadovanej minimálnej 99 % úrovni ochrany pred časticami s veľkosťou do 0,6 μm dokážu filtrovať aj jedovaté, rakovinotvorné a rádioaktívne častice.

 

Na pripevnenie respirátora k tvári slúžia pružné gumičky. FFP3 zachytí baktérie, vírusy a toxické látky s účinnosťou do 99 %. Najlepšia ochrana pred koronavírusom je respirátor z označením FFP3.

 

Ekvivalent k ochrannej triede FFP3 je norma KN 100 (Čína) alebo N100 (USA). Ide o najvyššiu ochranu, ktorú možno respirátorom získať.

 

Vlastnosti

  • Netkaná textília nezhoršuje elasticitu ani pri opakovanom použití.
  • Respirátor nevyvoláva podráždenie, pretože sa nepoužívajú žiadne materiály, ktoré by mohli poškodiť pokožku.
  • Nedráždi pokožku

AKO SA SPRÁVNE STARAŤ O RESPIRÁTOR?

Respirátor je väčšinou jednorazová pomôcka, ktorú je potrebné po použití alebo po kontaminácii zlikvidovať. Pokiaľ nedôjde ku poškodeniu respirátora, doba použiteľnosti sa pohybuje v hodinách, väčšinou vydrží osemhodinovú zmenu. Respirátor zložiť z tváre a znova nasadiť, ale je potrebné manipulovať s ním tak, aby sa človek nedotýkal prednej časti a nekontaminoval respirátorom povrchy. S respirátorom sa manipuluje za pomoci gumičiek. Respirátory nie sú určené na dezinfekciu.

 

AKO SPRÁVNE NASADIŤ RESPIRÁTOR

Pred prvým použitím je potrebná dôkladná hygiena rúk. Po umytí rúk priložte vrchnú časť respirátora na tvár a následne pritlačte na tvár jeho spodnú časť. Keď respirátor dokonale priľahne na vašu tvár, upravte elastické popruhy tak, aby ho udržiavali v bezpečnej polohe.

Správne nasadený respirátor  musí tesne doliehať na tvár a má zakrývať ústa, nos i bradu. Muži by mali byť oholení, pretože brada môže spôsobiť netesnosť. Pri skladaní masky sa dotýkajte iba popruhov (gumičiek), nie časti, ktorá filtruje vzduch.


Upozornenie:

Z hygienických dôvodov, nie je možné respirátor vrátiť späť.


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.